Pages

Subscribe:

Ads 468x60px

11 Kasım 2012 Pazar

YİNE,YENİ,YENİDEN...!!!!

İlçemizde, özel bir kömür ocağı olan Uyar Madencilik’te, akşam saatlerinde çıkan yangında 2'si ağır 9 işçi yaralandı. Hastanede ayakta tedavi edilen yaralılardan 7'si taburcu edildi.

Darkale Köyü'ndeki Uyar Madencilik Şirketi'ne ait kömür ocağında yerin 300 ila 350 metre altındaki bir galeride yangın çıktı. Saat 22.00 sıralarında madenciler arasında 'toz yangını' olarak tabir edilen kömür tozlarının tutuşması sonucu başlayan alevlerden 9 işçi yaralandı. Alev topunun altında kalan işçilerden Gaffur Kent (36), Hasan Gököz (30), Ramazan Doğan (29), İbrahim Narşap (52), Murat Yılmaz (31), Abdullah Karadağ (33), Mehmet Duran (33), Üzeyir Çopar (34) ve Mehmet Altay (34) yaralandı. İşçiler, madendeki diğer arkadaşları tarafından dışarı çıkartıldı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralıları Soma Beşyol Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık durumu ağır olan Hasan Gököz İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Murat Yılmaz da Manisa Celal Bayar Hastanesi'ne sevk edildi. Soma Beşyol Devlet Hastanesi'ndeki 7 yaralı ayakta yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.
İLK YANGIN DEĞİL
Geçen yılbaşında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da gezdiği maden ocağında geçtiğimiz aylarda çıkan yangında, yaralanan 3 işçiden 1'i ölmüştü. Madende 4 Ekim'de bir kez daha yangın çıkmış, 4'ü ağır 9 işçi yaralanmıştı. Ocakta çalışan işçiler, yapılan müfettiş kontrolünün ardından madende herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığını ileri sürdü. Jandarma madende olayla ilgili soruşturma başlatıldı. HABER-FOTOĞRAF:ŞEVKET YILMAZ&NAZLI ERDİL 


Hiç yorum yok: